אוהל אבלים

אוהל אבלים

אוהל אבלים מתי זה שימושי

בזמנים הקשים ביותר שלנו, אנחנו מתגלים באמת. בנחישות, באומץ ובכוח ההתמודדות.

כשסבתא מירה נפטרה, כולם התמוטטו. כמו מגדל במשחק הזה ששיחקנו כשהיינו ילדים, שמוציאים חתיכה אחת והכל מתמוטט. הדבק שחיבר את כולם, דאג לכולם והאכיל את כולם, נעלם.

סבתא מירה תמיד דאגה להכל. בעיקר ללוויות. היא ידעה איך מארגנים שבעה, היא ידעה למי להתקשר ומה צריך לדאוג שיהיה בבית. היא ידעה שעדיף לדאוג לארגן אוהל אבלים ולא למלא את הבית בזרים. היא ידעה מי הספק של האוהל, שידאג גם לכסאות, מאווררים ואפילו מזגן נייד אם ממש חם. היא גם היחידה שתמיד זכרה לכסות את המראות. ״מומחית לאבל״, קראנו לה.

עכשיו, כשהיא עזבה אותנו, בשיבה טובה ומספר-שלא-אומרים של נכדים, אנחנו צריכים להיות המומחים לאבל ולארגן שבעה, כזאת שראויה לה.

אז התחלנו לחפש אצלה, בפנקסים, ברישומים, במגירות ובספרי המתכונים, עליהם כתבה מידע חשוב ואז חיפשה אותו שעות. חיפשנו את ההנחיות, הספקים, האנשים האלה שסבתא ישר הייתה מחייגת אליהם, אחרי הודעה על פטירה . היא הייתה הולכת הצידה, עם הטלפון המיושן והקול השקט שלה,מדברת, מחייגת שוב, וכל הזמן רושמת ורושמת על המתכון של עוגת הריבה של אסתר. ואיכשהו, תוך שעתיים, הכל היה מגיע לבית האבלים, בשקט מכבד. במקצועיות מלאה ואמיתית, הצוות המסור היה מקים אוהל אבלים בגודל הנכון, מצויד ומסודר ומחכה לכל אותם המנחמים, שרק רוצים לנחם כלאחד בדרכו.

כזאת שבעה אנחנו רוצים בשביל סבתא מירה. כזאת שתכבד את המומחיות שלה ותשמור על המסורת העצובה אך הכרחית, של שבעה מאורגנת ומסודרת, בה גם האבלים מצליחים להתרכז באבל, בבכי, בזיכרונות ובצחוק. במקום להתמודד עם בירוקרטיות ומחסור בכיסאות.

מצאנו בסוף את הטלפון של איש הסוכות ושל יתר ספקי השבעה של סבתא. הסברנו להם במי מדובר, מה צריך ולמתי ולא הופתענו, כשהכל הגיע בזמן. האוהל הגדול ביותר, למאות המנחמים שירצו לבוא, כסאות נוחים לאבלים ולמנחמים, שולחנות, מפות, נעים למים חמים ואפילו מאווררים שיהיה נעים, כבר אמרנו שזה חשוב. צוות ההקמה דאג להכל בלי שאלות מיותרות, בעצמאות מלאה ופינה אותנו להתעסק ביתר הבירוקרטיה והסידורים שמסתבר שצריך לעשות לשבעה. חבל שסבתא מירה לא פה לייעץ, בכל זאת היא הייתה מומחית לאבל.

By | 2019-07-15T19:49:05+00:00 יולי 15th, 2019|סוכות אבלים|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

Call Now Buttonלהצעת מחיר מיידית חייגו
שינוי גודל גופנים
ניגודיות